15 مهر سالروز سفر مقام معظم رهبری استان چهارمحال و بختیاری

چ., 10/06/2021 - 13:18
به استقبال کنگره ملی ده هزار شهید جامعه عشایری کشور
15 مهر سالروز سفر مقام معظم رهبری استان چهارمحال و بختیاری
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرحله دیگری از سفرشان به مناطق محروم کشور و به منظور دیدار با مردم این مناطق پانزدهم مهرماه سال 71 چهارشنبه در میان استقبال پرشور و کم نظیر مردم مسلمان و انقلابی چهارمحال و بختیاری وارد شهرکرد شدند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرحله دیگری از سفرشان به مناطق محروم کشور و به منظور دیدار با مردم این مناطق پانزدهم مهرماه سال 71 چهارشنبه در میان استقبال پرشور و کم نظیر مردم مسلمان و انقلابی چهارمحال و بختیاری وارد شهرکرد شدند.

شکوه مراسم مردمی استقبال از مقام معظم رهبری در شهرکرد از عشق و علاقه وصف ناپذیر مردم با ایمان و سلحشور این خطه از میهن اسلامی به ولایت فقیه و مقام معظم رهبری حکایت داشت.

مردم خونگرم و عشایر سلحشور چهارمحال و بختیاری در حالی که پرچم های جمهوری اسلامی ایران، شاخه های گل و تصاویری از رهبر انقلاب اسلامی را در دست داشتند با پخش نقل و شیرینی، پاشیدن گلاب، به استقبال مقام معظم رهبری شتافتند و با سردادن شعارهای انقلابی، شور و شعف صادقانه خود را از دیدار ایشان ابراز کردند.

شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری در آن روز، برای استقبال از رهبر انقلاب اسلامی به طور زیبائی آذین بندی شده بود و کسبه و بازاریان با چراغانی خیابان ها و نصب پلاکارد حضور رهبرانقلاب اسلامی در شهر خود را گرامی داشتند.

مقام معظم رهبری در سفرشان به چهارمحال و بختیاری، در دیدار با مردم و عشایر سلحشور این منطقه محروم کشور، مشکلات و مسائل این خطه از میهن اسلامی را بررسی کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی پانزدهم مهرماه سال 71 پس از ورود به شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری با حضور در اجتماع با شکوه مردم این شهر که در ورزشگاه انقلاب،از نقش برجسته مردم با ایمان و سلحشور این منطقه در صحنه های مختلف دفاع از اسلام و انقلاب تمجید کردند.

مقام معظم رهبری در بیانات خود حضور موثر جوانان رزمنده چهارمحال و بختیاری در جبهه های جنگ تحمیلی را موجب افتخار و سرافرازی مردم این استان دانستند و فرمودند: استان چهارمحال و بختیاری از استعدادهای طبیعی و فرهنگی ارزشمندی برخوردار است و به رغم محرومیت های این استان معادن متنوع زیرزمینی، آب فراوان و امکانات دامداری و مراتع با ارزش همراه با استعدادهای فرهنگی جوانان در میادین علم و دانش، ادب و هنر از ویژگیهای مهم استان چهارمحال و بختیاری است.

ایشان تصریح کردند: عمانِ سامانی و دهقانِ سامانی به عنوان دو شاعر صاحب نام این منطقه نمونه ای از استعدادهای جوشان فرهنگی و ادبی در میان مردم این استان محسوب می شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای روحیه پرشور، محبت آمیز و با نشاط مردم استان چهارمحال و بختیاری را تحسین برانگیز خواندند و فرمودند: رژیم ستم شاهی از طریق خوانین و عناصر سرسپرده خود محرومیت های زیادی را بر مردم این منطقه تحمیل کرد.

رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تلاش زیادی برای رفع محرومیت در این استان صورت گرفته است و افزایش بودجه چهارمحال و بختیاری به میزان پنج برابر سال گذشته نشانه روشنی از تلاش مسوولان و اجرای طرح های متعدد در این منطقه بدست می دهد.

رهبر انقلاب اسلامی، مردم این استان به ویژه جوانان را به کمک و همکاری با مسوولان در جهت رفع محرومیت ها توصیه کردند و افزودند: امروز در دنیای سرمایه داری و کشورهای زیر سلطه استکبار جهانی تمامی تلاش ها در جهت رشد سرمایه دارها و پولدارهاست و کمک به طبقات محروم مساله فراموش شده ای است اما حرکت کلی ادیان الهی به ویژه اسلام در مسیر زدودن محرومیت و استضعاف از جوامع بشری به ویژه جوامع اسلامی است .

مقام معظم رهبری در پایان سخنانشان مردم استان چهارمحال و بختیاری را به پایبندی هر چه بیشتر در مسائل دینی و تحکیم ایمان و عمل اسلامی فراخواندند و پیروزی قطعی اسلام بر دشمنان کینه توز خود را نوید دادند.

فرمانده کل قوا افزوند: خدای بزرگ را بسیار شکرگزارم که یک بار دیگر این توفیق را به بنده ارزانی داشت که شما مردم عزیز، خونگرم، انقلابی، مومن، مجاهد فی سبیل الله و صادق در پیروی از اسلام و امام را، در این شهر زیارت کنم.

ایشان فرمودند: من از شهر شما و از شما مردم عزیز، خاطره های بسیار خوبی دارم.

رهبرمعظم انقلاب اسلامی بیان داشتند: شما مردم استان چهارمحال و بختیاری را در جبهه و در پشت جبهه، با سربلندی و سرافرازی دیده ایم، سپاهیان و بسیجیان و سرداران و فرماندهان و برگزیدگان شما در جبهه های جنگ، در قالب تیپ قمر بنی هاشم علیه السلام، حقیقتاً مایه سرافرازی بودند، که فراموش شدنی نیست.

ایشان فرمودند: شما مردم در پشت جبهه، از جهت کمک های مردمی، از جهت بسیج مردمی، از جهت حضور در صحنه های گوناگون انقلاب، جزو مردم نمونه کشور هستید، خدا را شکرگزاریم که دل های شما را به نور محبت و صفا و ایمان و عشق به انقلاب منور کرد، قدم های شما را استوار، دل های شما را امیدوار، گام های شما را محکم و پیروزی را در صحنه های جنگ نصیب شما کرد. این، لطف پروردگار است.  

رهبر معظم انقلاب فرمودند: استان چهارمحال و بختیاری، استانی مستعد است، هم استعداد طبیعی دارد و هم استعداد فرهنگی، از لحاظ استعداد طبیعی، معادن زیرزمینی این استان، متنوع و قابل توجه است، آب، امکانات دامداری و مراتع این استان، با ارزش است، از لحاظ استعداد فرهنگی و انسانی، جوانان این استان با استعدادند.

ایشان بیان داشتند: در میدان های علم و دانش و ادب و فرهنگ و هنر، مردمانی هستند که علی رغم محرومیت هایی که در طول زمان، چه در دوران خان ها و چه در دوران ستمشاهی، بر آنها تحمیل شده، این استان از لحاظ نیروی فرهنگی و انسانی، خود را نشان داده است.

ایشان یادآور شدند: من فراموش نمی کنم سالها پیش از این، قبل از آن که بدانم سامان کجاست، نام عمان سامانی و دهقان سامانی را، به عنوان دو شاعر، می دانستم و شعر آنها را می شناختم، اینها یک نمونه است.

                                                                                                                      

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)