این مطلب ۳۶ بار خوانده شده
بسیج عشایری چهارمحال و بختیاری/

کارگاه آموزشی عرصه های اقتصاد مقاومتی در حوزه عشايری صمصامی برگزار شد

بسیج عشایر: فرمانده حوزه صمصامی، تلاش و همت مضاعف را در تحقق شعار سال یعنی اقتصادمقاومتی اقدام و عمل خواستار شد.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری از چهارمحال و بختیاریِ؛ اولین کارگاه آموزشی، توجیهی و ترویجی عرصه های اقتصاد مقاومتی با حضور فرماندهان پایگاه ها، شورای جهادی حوزه و فعالان اقتصادی منطقه عشایری صمصامی بمنظور آگاه سازی مردم به استفاده از تسهیلات اقتصاد مقاومتی و تلاش در جهت سازندگی و محرومیت زدایی در روستاها و بهبود معیشت زندگی عشایر منطقه در نمازخانه حوزه عشایری جوادالائمه(ع)صمصامی استان برگزار شد.

فرمانده حوزه صمصامی ضمن عرض خیرمقدم، تلاش و همت مضاعف را در تحقق شعار سال یعنی اقتصادمقاومتی اقدام و عمل خواستار شد.

در ادامه "پاکزاد" مسئول سازندگی ناحیه عشایری در خصوص عرصه های اقتصادمقاومتی و نحوه استفاده از این تسهیلات توضیحات لازم را بیان کرد.  

وی در ادامه به بیان هریک از عرصه های اقتصاد مقاومتی پرداخت و  در ادامه تعدادی از فعالان اقتصادی حاضر در جلسه به بیان مشکلات خود و طرح پیشنهادی خود پرداختند.

همچنین در این کارگاه آموزشی لیست متقاضیان عرصه ها به فرماندهان پایگاه ها داده شد تا افراد متقاضی جهت ثبت نام به ناحیه معرفی شوند تا نسبت به آموزش آنها اقدام شود.

در ادامه کارگاه آموزشی در خصوص راه اتندازی تعاونی های روستایی و عشایری بود که در این کارگاه اهمیت تعاونی ها، اهداف و انتظارات و اقداماتی که باید در راه اندازی تعاونی ها مد نظر قرار گیرد توسط مسئول سازندگی ناحیه برای همگان توضیح داده شد.

شورای اندیشه ورز جهادی و فعال شدن گروه های جهادی مستقر در منطقه و ایجاد گروه های جدید عنوان کارگاه سوم بود که توسط برادر امیر پاکزاد  توضیح داده شد.

در این کارگاه نیز اعضای گروه جهادی در خصوص عرصه های محروم و نحوه محرومیت زدایی در مناطق عشایری توجیه شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.